szukaj   start   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów

Czujniki zbliżeniowe
Czujniki fotoelektryczne
Czujniki światłowodowe
Czujniki obszaru
Czujniki ciśnienia
Zasilacze
Sterowniki do czujników
Wyświetlacze LED
Wskaźniki panelowe Autonics
Liczniki Autonics
Timery
Tacho, mierniki prędkości i impulsów
Czujniki drzwiowe
Kontrolery temperatury
Przyciski/Przełączniki
Panele logiczne
Czujniki poziomu

Urządzenia Autonics

Czujniki zbliżeniowe

Czujnik zbliżeniowy reaguje na zbliżanie się obiektu, w momencie gdy odległość między nimi jest mniejsza od pewnej granicznej odległości, która zależy od konstrukcji i technologii wykonania czujnika. Do czujników zbliżeniowych należą czujniki indukcyjne oraz pojemnościowe. Czujniki zbliżeniowe posiadają certyfikat CE.

Czujniki fotoelektryczne

Czujnik fotoelektryczny służy do detekcji obiektu w określonym obszarze. Detekcja odbywa się poprzez przerwanie drogi świetlnej między nadajnikiem a odbiornikiem. W zależności od typu drogi świetlnej rozróżniamy czujniki odbiciowe, rozproszeniowe oraz bariery świetlne. Czujniki fotoelektryczne posiadają certyfikat CE.


Czujniki światłowodowe

Czujnik światłowodowy służy do detekcji niewielkich obiektów w określonym obszarze działania. Detekcja odbywa się poprzez przerwanie drogi świetlnej między nadajnikiem a odbiornikiem.W komplecie znajduje się wzmacniacz światłowodowy umożliwiający ustawianie czułości czujnika. Czujniki światłowodowe posiadają certyfikat CE.

Czujniki obszaru

Czujnik obszaru jest dedykowany do detekcji ruchu obiektu w określonym obszarze. Obszar działania czujnika jest większy dzięki występowaniu kilku dróg świetlnych. Wykrycie obiektu odbywa się poprzez przerwanie jednej z tych dróg. Czujniki obszaru posiadają certyfikat CE.


Czujniki ciśnienia

Wskaźnik ciśnienia to połączenie czujnika, miernika oraz sterownika w jednej, niewielkiej obudowie. Urządzenie umożliwia wyświetlenie wartości w różnych jednostkach na bardzo czytelnym wyświetlaczu LED. Wskaźnik cechuje się również różnymi typami wyjść, w zależności od modelu. Czujniki ciśnienia z wyświetlaczem charakteryzują się wysoką dokładnością i szeroką gamą zakresów pomiarowych ciśnień. Można je stosować w dużym zakresie temperatur.

Zasilacze

Zasilacze impulsowe, dające na wyjściu stabilizowane napięcie z zakresu 5-24 VDC, umożliwiają zasilanie czujników, enkoderów oraz innych układów automatyki, nie wymagających dużego poboru prądu. Dodatkowym atutem zasilaczy są czytelne opisy oraz łatwo dostępne zaciski do mocowania przewodów.

Sterowniki do czujników

Sterowniki umożliwiają kontrolę kilku czujników jednocześnie. Urządzenie umożliwia realizację prostych funkcji, czasami niezbędnych przy obsłudze linii technologicznej lub maszynie. Dodatkowo sterownik został zamknięty w niewielkiej obudowie z tworzywa, umożliwiającej montaż na szynie DIN.

Wyświetlacze LED

Wyświetlacze LEDowe, o różnej wysokości, umożliwiają wyświetlania znaków w kolorze czerwonym lub zielonym, w zależności od modelu.

Wskaźniki panelowe Autonics

Wskaźniki cyfrowe umożliwiają pomiar prądu i/lub napięcia o różnym zakresie oraz pozwalają na wyświetlanie wartości na czytelnym wyświetlaczu LED. Posiadają również możliwość, w zależności od modelu, programowego ustawienia początku i końca zakresu wskazania.

Liczniki Autonics

Wskaźniki cyfrowe tej serii realizują, obok operacji związanych z czasem, również funkcję zliczania impulsów. Wyposażone w różnego typu wyjścia cyfrowe, umożliwiają załączanie innych urządzeń aplikacji. Wartości można obserwować na czytelnych wyświetlaczach LCD lub LED, w zależności od modelu.

Timery

Timery, występujące w wersjach analogowych oraz cyfrowych, umożliwiają realizowanie różnych funkcji związanych z czasem. Timery dodatkowo, w zależności od modelu, posiadają różne typy wyjść cyfrowych. Wersje cyfrowe wyposażone są w wyświetlacz LED lub LCD.

Tacho, mierniki prędkości i impulsów

Wskaźniki może służyć do pomiaru między innymi częstotliwości, okresu, prędkości obrotowej. Urządzenie, zamknięte w niewielkiej obudowie, umożliwia wyświetlanie wartości w różnych zakresach na czytelnym wyświetlaczu LED lub LCD (w zależności od typu wskaźnika).

Czujniki drzwiowe

Czujniki drzwiowe służą do wykrywania obecności w powiększonym obszarze działania, nawet do 10 m. Wśród czujników tego typu można rozróżnić czujniki rozproszeniowe, zamknięte w estetycznej obudowie z tworzywa, oraz czujniki przezierne, składające się z niewielkiego kontrolera obsługującego nadajnik i odbiornik.


Kontrolery temperatury

Sterowniki, występujące w wersjach analogowych oraz cyfrowych, umożliwiają podłączenie czujników z wyjściem analogowym, termopary, również Pt100. Stosowane są jako regulatory temperatury z różnym typem wyjścia. Wersje cyfrowe, w zależności od modelu, posiadają podwójny regulator PID z autotuningiem.

Przyciski/Przełączniki

Panele logiczne

Czujniki poziomu

W ofercie WObit dostępna jest nowa seria czujników BL przeznaczona jest do detekcji obecności lub braku płynu w transparentnej pipecie o średnicy 6-13 mm i grubości 1mm. Użytkownik może za pomocą przełącznika wybrać tryb pracy (Light ON/Dark ON) a także w łatwy sposób sprawdzać tryb pracy i jej status na podstawie lamp LED umieszczonych na obudowie (zielony i czerwony). Czujnik charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, niewielką wagą – 30 g a także stopniem ochrony IP64.Właściwości:
  • czas odpowiedzi: maks. 2 ms

  • zasilanie 12-24 VDC

  • pobór prądu: maks 30mA

  • źródło światła: podczerwony LED (950 nm)

  • wyjście kontrolne: NPN lub PNP, otwarty kolektor

  • temperatura pracy: 10-55°C

  • stopień ochrony IP64

  • wymiary: W23xH14xL13 mm

enkodery absolutne
start   produkty   pliki   kontakt